Na co zwrócić uwagę, gdy musimy pilnie sprzedać mieszkanie?

0
149
Na co zwrócić uwagę, gdy musimy pilnie sprzedać mieszkanie?

Pilna sprzedaż mieszkań w Trójmieście może wiązać się z pewnym stresem i niedogodnościami. Szczególnie, że często podłożem takiej decyzji są jakieś ciężkie wydarzenia życiowe. W tym artykule znajdują się informacje, o czym należy pamiętać przy sprzedaży nieruchomości oraz jak najlepiej uczynić to krok po kroku.

Szybka sprzedaż mieszkania

Warto wziąć pod uwagę, że sam proces może wymagać pewnego wysiłku. Część ludzi decyduje się z tego powodu na powierzenie tego działania odpowiednim pośrednikom z firm związanych z nieruchomościami. Oni wiedzą, jak zrobić to szybko, sprawnie i bez większych problemów.

Szybka sprzedaż nieruchomości może także zostać wykonana samodzielnie. W pierwszej kolejności trzeba więc stworzyć ogłoszenie. Do utworzenia go konieczne będą zdjęcia, opis oraz orientacyjna cena, a często wielu właścicieli ma problem z jej ustaleniem. Zdarza się, że zawyżają ją, ponieważ zbyt optymistycznie oceniają swoje dotychczasowe lokum. Ważne jednak, by cena odzwierciedlała faktyczny stan ogólny i techniczny mieszkania. Zbyt wysoka przyczynić się może do opóźnienia sprzedaży. Pośrednicy są w stanie odpowiednio wyceniać dane mieszkania, a także wiedzą, jak konstruować atrakcyjne oferty. Nie mając jednak takiej możliwości, cenę najlepiej ustalić na podstawie porównania konkurencji.

Chcąc oszczędzić czas swój oraz potencjalnych kupujących sam opis oraz zdjęcia powinny jak najrzetelniej oddawać faktyczną sytuację nieruchomości, gdyż bardzo łatwo można to zweryfikować w czasie oglądania go. Posiadając już ogłoszenie, trzeba zdecydować, na jakich portalach chce się je udostępnić. Część portali może wymagać rejestracji lub nawet opłaty.

O jakich dokumentach pamiętać?

Chcąc szybko uporać się ze zbyciem mieszkania warto z wyprzedzeniem przygotować dokumenty. Jakie? Niezbędne są:

  • akt notarialny lub inny dokument, który potwierdza własność nieruchomości,
  • wypis lub numer księgi wieczystej,
  • zaświadczenie z gminy lub urzędu miasta o braku zameldowanych osób,
  • zaświadczenie ze spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej potwierdzające brak zaległości w opłatach, potwierdzenie opłaty rachunków,
  • zaświadczenie dotyczące opłacenia podatku od nieruchomości lub gruntu.

Gdańsk i Gdynia są miastami nadmorskimi, które szczególnie przykuć mogą wielu ludzi. Część z nich zechcieć może nawet na stałe osiedlić się w tych rejonach, zatem mając daną nieruchomość na sprzedaż warto zadbać o odpowiednie ogłoszenie. Trójmiasto posiada ich wiele, więc chcąc szybko dokonać sprzedaży trzeba ustawić odpowiednią cenę oraz opis..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here