Najchętniej wybierane kawy

0
267
Najchętniej wybierane kawy

Kawa to jeden z najczęściej spotykanych produktów w naszych domach, warto znać jej różne oblicza, w jakich występuje i wybrać tą, która wydaje się najlepsza.

Kawa rozpuszczalna

Kawa rozpuszczalna często zwana „błyskawiczną” ze względu na swoje szybkie przygotowanie cieszy się wysoką popularnością w naszym kraju. Jej proces wytwarzania składa się z opalania suchych ziaren kawy w temperaturze 200-240°C, następnie ziarna są poddawane obróbce termicznej i liofilizacji. Mimo tego, że proces jej przygotowania w domu jest bardzo krótki i prosty to kawa rozpuszczalna nie jest uznawana za wysokiej jakości produkt.

Kawa mielona

Kawa mielona to zaraz po rozpuszczalnej najchętniej wybierana kawa w Polsce, jej proces przygotowania jest podobny do rozpuszczalnej, ale warto jednak poświęcić chwilę dodatkowego czasu i przefiltrować ją, ponieważ niefiltrowana kawa zawiera o wiele więcej substancji szkodliwych. Jedną z mocniejszych kaw mielonych jest kawa illy, pochodzi z włoskich palarni, które rekomendują, że jest to najwyższa jakość espresso.

Kawa ziarnista

Kawa ziarnista dzieli się na trzy rodzaje:

  • arabika
  • robusta
  • liberika

Najczęściej w sklepach z kawą i herbatą można spotkać dwa pierwsze gatunki czyli, arbike i roubuste, współcześnie plantatorzy są nastawieni przede wszystkim na uprawę tych dwóch rodzajów, ponieważ są one eksportowane na cały świat. Robusta cechuje się największą zawartością kofeiny oraz gorzkim smakiem. Arabika to najpopularniejsza kawa na całym świecie ma tytuł pierwszej kawy użytej w przemyśle i cechuje się słodkawym posmakiem na podniebieniu. Najwyższej jakości ziarna rosną w Ameryce Południowej i Afryce, a największym producentem jest Brazylia. Liberika to rodzaj ziaren stanowiący tylko 1% całkowitej światowej produkcji, dzieje się tak, ponieważ kawa ta nie jest tak aromatyczna, jak arabika ani tak mocna, jak robusta. Najczęściej jest wykorzystywana do produkcji kawy rozpuszczalnej lub kosmetyków.

Kawy ziarniste dostępne w sklepach cechujące się najwyższą jakością to z pewnością:

Są tworzone z wyselekcjonowanych ziaren, cechują się wysokim aromatem i smakiem, który doceniają miliony ludzi na świecie.

Sklep z kawą – zapoznaj się z ofertą!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj