Najlepsze buty dla dzieci na wiosnę 2021

0
483
Najlepsze buty dla dzieci na wiosnę 2021

Kiedy nadchodzi wiosna, czas na zmianę obuwia dla całej rodziny. Podczas wybierania obuwia dla dzieci, warto zadbać o to, aby było one wygodne oraz zapewniało naturalny i zdrowy chód dziecka. Aby uniknąć płaskostopia, należy wybrać odpowiednio wyprofilowane buty, koniecznie ze sztywnym zapiętkiem, dla utrzymania pięty w odpowiedniej pozycji względem podłoża, zapobiegając uciekania jej na zewnątrz.

Sportowe buciki dla dzieci na wiosnę

Buty na wiosnę dla dziecka nie powinny być ocieplane, ponieważ na zewnątrz robi się coraz cieplej. Stopa dziecka podczas biegania i zabaw na świeżym powietrzu szybko się poci, więc warto wybrać takie sportowe buty, które odpowiednio odprowadzają wilgoć oraz są przewiewne. Pamiętajmy o tym, aby tylna część stopy była usztywniona, a przód odpowiednio wyprofilowany. Dzięki temu zapewnimy dziecku wygodne chodzenie i swobodne bieganie. Buciki powinny prawidłowo odbijać przód stopy i dzięki nieco wyższej podeszwie amortyzować kroki dziecka. W zależności od wieku dziecka należy wybrać rodzaj zapinania butów. Dla przedszkolaka, który uczy się samodzielnego zakładania i ściągania obuwia, oraz mniejszych dzieci warto wybrać buty sportowe zapinane na rzepy, a dla starszego dziecka, które potrafi samodzielnie wiązać buty, takie ze sznurówkami.

Sandałki na cieplejszą porę i do przedszkola

Kiedy temperatury sięgają 20 stopni, można zdecydować się na sandałki podczas wiosennych spacerów. Oczywiście nie zakładamy ich dziecku na gołą stopę, ponieważ wiosną nie mamy jeszcze upałów, a jedynie cieplejszą porę, która pozwala nam na lżejsze obuwie. Zapiętek w sandałkach powinien również być zabudowany, usztywniając piętę. Należy pamiętać od odpowiednim zabezpieczeniu stopy i palców podczas spacerów. W tym celu podeszwę wybieramy nieco grubszą, aby podnieść stopę trochę od podłoża, a w przypadku młodszych dzieci przód buta również zabudowany, aby chronić palce. Zamiast klasycznych, miękkich kapci do przedszkola możemy wybrać buty na wiosnę dla dziecka w postaci wyprofilowanych sandałków. Odpowiednio utrzymają stopę podczas zabawy i zabezpieczą przed powstaniem płaskostopia, co jest bardzo częste u dzieci, ze względu na ciągły rozwój stóp i narażenie na tego typu wady poprzez dobór nieodpowiedniego obuwia.

Kalosze na deszczową porę

Pomimo tego, że kalosze nie są odpowiednio wyprofilowane, zabawa bez nich w trakcie wiosennego deszczyku byłaby niemożliwa. Niesamowita radość, jaką dziecku daje skakanie po kałużach, jest nieodzownym elementem dzieciństwa każdego z nas. Kalosze, wysokie gumiaki, zabezpieczają przez zmoczeniem stóp. Podstawową zasadą ze względu na wysoką potliwość stopy w tego typu obuwiu, jest zabezpieczenie stópki przed zaparzeniem. W tym celu należy wybrać bawełniane skarpetki dla dziecka do kaloszy, które są odpowiednio przewiewne i odprowadzają wilgoć.

Podsumowując, najlepsze buty na wiosnę dla dziecka powinny być odpowiednio skonstruowane, aby zapobiec rozwojowi wad stóp czy kręgosłupa w przyszłości. Trzeba pamiętać o właściwym kroju, usztywniającym piętę oraz profilowi idealnie odbijającym palce podczas chodu. To pomoże nam uniknąć płaskostopia czy innych wad, które spowodowane są przez źle dobrane obuwie, oraz zapewnią dziecku wygodę podczas wiosennych zabaw na zewnątrz, jak i w pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here