Najlepsze żaglówki

0
226

Żegluga to coraz popularniejszy sport, uprawiany zarówno na wodach morskich, jak i oceanicznych. Aby wodna podróż była przyjemna, należy wybrać wygodną żaglówkę. Dobrym wyborem może okazać się gulet.

Czym jest gulet?

Kilka dekad temu nazwą gulet określano turecki okręt, który miał postać turystycznego, drewnianego żaglowca z dwoma lub trzema masztami i lekko wydłużoną konstrukcją. Obecnie, na bazie dawnych doświadczeń, powraca się do budowy replik tych okrętów jako nowoczesnych żaglówek motorowych.

Różnią się one od typowych łodzi turystycznych kameralnością i wyjątkowym klimatem, bowiem gulet – zazwyczaj – jest nieduży, mieszcząc maksymalnie kilkunastu pasażerów. Dodatkowo, dzięki wydłużonemu kadłubowi, w gulecie mieszczą się takie wygody jak klimatyzacja, sypialnie, łazienki, czy przestrzeń do przechowywania bagażu. 

Niewielkie wymiary i lekkość żeglugi sprawiają, iż gulet jest szczególnie ceniony jako łódź do czarterów, najmów długoterminowych oraz zwykłych, kilkugodzinnych wycieczek. Typowy gulet można więc wynająć i cieszyć się wspólnym rejsem po wyjątkowo atrakcyjnych krajobrazowo śródziemnomorskich podwojach. Profesjonalna załoga, prowadząca okręt, dba o wszystkie szczegóły związane z nawigacją i wyborem atrakcyjnej trasy. Klient zaś, wraz z grupą przyjaciół bądź krewnych, może skupić się na dobrej zabawie. Rozrywki na gulecie to nie tylko podziwianie zapierających dech w piersiach widoków, ale też korzystanie z posiłków i dostępnych na pokładzie zapasów kuchni oraz śródziemnomorskich trunków.

Jak zarezerwować gulet?

Aby wyczarterować gulet nie trzeba jechać za granicę – można to zrobić na długo przed planowaną podróżą, z pomocą internetu. Na polskim rynku istnieje wiele stron internetowych oferujących czarter łodzi motorowych, oferujących rejsy po Morzu Śródziemnym. Niektóre z tych stron oferują jednak łodzie motorowe pozbawione podstawowych wygód, takich jak dostęp do internetu, barek czy łazienki, a ceny takich czarterów przyprawiają często o zawrót głowy.

Są jednak miejsca, gdzie można wynająć ciekawy krajobrazowo rejs oraz wygodną łódź typu gulet, dysponującą sypialniami wewnętrznymi, łazienkami, barkiem czy klimatyzacją – i to wszystko w przyzwoitej cenie. By zarezerwować gulet wejdź na https://yachtgo.eu/ i ciesz się podróżą wysokiej klasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here