Narty, muzea, apartamenty w górach. Szklarska Poręba – noclegi w Karkonoszach na ferie zimowe

0
207
Apartamenty Szklarska Poręba – trasa narciarstwa biegowego w Dolinie Jakuszyckiej

Apartamenty w górach to must have okresu ferii! Nie wiesz, gdzie wybrać noclegi? Szklarska Poręba to miasto położone w Karkonoszach, w dolinie rzeki Kamiennej, otoczone kilkoma wzniesieniami: Szrenicą, Wysokim Kamieniem oraz Czarną Górą. Dzięki malowniczemu położeniu i wyjątkowemu mikroklimatowi jest bardzo popularnym ośrodkiem turystycznym, i to o każdej porze roku. Warto wynająć apartament Szklarska Poręba także na ferie zimowe – coś dla siebie znajdzie tam każdy!

Szklarska Poręba – noclegi we wspaniałym klimacie

Szklarska Poręba liczby ponad 6 tys. mieszkańców i zajmuje obszar ponad 75 km2, z czego około 84% to tereny leśne. Jest to okolica o wyjątkowych walorach przyrodniczych, turystycznych i rekreacyjnych – miasteczko ma warunki klimatyczne porównywalne do miejscowości alpejskich. Lato jest tam ciepłe i łagodne, a zimą bardzo długo utrzymuje się pokrywa śnieżna, dzięki czemu panują dobre warunki do uprawiania sportów zimowych.

Na turystów w mieście czekają również nowoczesne, komfortowe noclegi. Apartamenty Szklarska Poręba nie ustępują pod tym względem większym górskim kurortom. Takie miejsca jak Sun & Snow Resorts oraz Sun & Snow Resorts II spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Warto jeszcze wspomnieć o kwestii ważnej dla rodziców planujących wizytę w Szklarskiej Porębie. Noclegi z bonem turystycznym są dostępne w wielu tamtejszych apartamentach, a to pozwala zorganizować wypoczynek w przystępnej cenie.

Apartamenty Szklarska Poręba – noclegi tanio, a aktywnie!

Zimowe noclegi w górach – a zwłaszcza w takich miejscach jak Szklarska Poręba – to dobry pomysł na ferie dla miłośników jazdy na nartach i snowboardzie. Największym ośrodkiem narciarskim w Karkonoszach jest Ski Arena Szrenica, znajdująca się właśnie w Szklarskiej Porębie. W obrębie ośrodka funkcjonuje sześć tras narciarskich, w tym czarna trasa ze średnim nachyleniem 26% z homologacją FIS. Na szczyt można wjechać dwuosobowymi kolejkami krzesełkowymi albo na sześcioosobowej kanapie.

Inne funkcjonujące w Szklarskiej Porębie stacje narciarskie znajdują się m.in. w Dolinie Szczęścia, na Białej Polanie (talerzykowy wyciąg o długości 170 m doskonały dla początkujących) oraz na Wesołej Górce (oświetlony i dośnieżany stok o długości 150 m). W przypadku dzieci sprawdza się Nartolandia z bardzo łatwą trasą o długości 75 m. Działają tam szkółka narciarska i snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.

Szklarska Poręba – noclegi centrum: idealne dla miłośników muzeów

Szklarska apartament warto wynająć na ferie nie tylko wtedy, gdy celem jest aktywny wypoczynek na nartach. Noclegi w centrum są świetnym pomysłem dla osób, które zamiast sportu wolą rekreację i chcą spędzić czas na spokojnych spacerach po miasteczku. A trzeba przyznać, że jest tam wiele obiektów edukacyjnych i muzealnych, które warto odwiedzić.

Stara Chata Walońska to siedziba Bractwa Walońskiego, muzeum kamieni szlachetnych oraz placówka przypominająca o tradycjach regionu. Pamięć Wlastimila Hofmana – malarza i poety żyjącego w Szklarskiej Porębie – kultywowana jest we Wlastimilówce, czyli dawnym domu artysty, który obecnie funkcjonuje jako muzeum. Charakter oświatowo-edukacyjny ma Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej KPN. Odbywają się tam wykłady, prelekcje, obejrzeć można interaktywną wystawę „Wirtualne Karkonosze” oraz przejść ścieżkę edukacyjną wokół budynku. Ponad 600 eksponatów związanych z produkcją, przetwarzaniem i przesyłaniem energii obejrzeć można w Muzeum Energetyki. Warto również odwiedzić dom Carla i Gerharta Hauptmanów – słynnych pisarzy. Po ich śmierci w ich domu otworzono muzeum, w którym znajdują się prace dawnych i współczesnych artystów.

Szklarska – apartament dla smakoszy… karkonoskiej kuchni!

Gdy uda się znaleźć dopasowane do potrzeb apartamenty w Szklarskiej Porębie, poszaleć na nartach i zwiedzić tamtejsze muzea, warto jeszcze poznać lepiej regionalną kuchnię. W miasteczku znajduje się wiele restauracji i karczm, w których można spróbować lokalnych potraw: klusek śląskich ze zrazami i czerwoną kapustą albo z gulaszem z dziczyzny, żurku z czosnkiem, grzybami, białą kiełbasą i chrzanem, pierogów na słodko i wytrawnie albo tzw. sikorek karkonoskich, czyli placków ze startych ziemniaków z czosnkiem i majerankiem. Najczęściej podaje się je z kwaśną śmietaną.

Pomysł na ferie? Szklarska Poręba! Noclegi w apartamentach można tam stosunkowo tanio zarezerwować dzięki bonowi turystycznemu, do tego nie można zapominać o bogatej ofercie sportowej, kulturalnej i kulinarnej regionu. To wszystko daje gwarancję udanego zimowego wypoczynku. Noclegi w Górach czekają na Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here