Nowoczesne kuchnie na wymiar w Warszawie

0
713
Nowoczesne kuchnie na wymiar

Kuchnia to najważniejsze pomieszczenie domu – napewno niejedna osoba podzieli to zdanie. To tutaj przyrządzamy posiłki dla domowników, pijemy poranną kawę czy czytamy gazetę. Aby takim pomieszczeniem jednak była trzeba ją dobrze zaplanować. Aranżacja kuchni to nie tylko dobór frontów mebli kuchennych czy blatu. Przede wszystkim liczy się ergonomia. Mimo to estetyka też jest ważna, to ona odpowiada za to, że nie tylko komfortowo spędzamy tam czas, ale również przyjemnie.

Dlaczego meble na wymiar?

Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble kuchenne można kupić gotowe jako całościowy zestaw, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zamówić zabudowę kuchenną na wymiar. Pierwsza opcja sprawdzi się najlepiej w przypadku kawalerek na wynajem. Miejsca roboczego jest bowiem bardzo mało, a jakość nie zachwyca. Jedyne co tutaj jest na plus to cena takiej zabudowy kuchennej i szybkość dostawy oraz montażu. Jeśli się myśli o kuchni prywatnej lepszym rozwiązaniem jest już druga opcja. Możemy tutaj bardziej operować doborem szafek i barw czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednak nie jest bez wad. Musimy wybierać z podanych wymiarów szafek, często więc zostaje wolna przestrzeń w kuchni parudziesięciu centymetrów. Co na przykład w małej kuchni robi sporą różnicę. Ponadto wybór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu wyposażenia pod szafki, zamiast szafek pod wyposażenie. To rodzi następne problemy. Jakość takiej zabudowy meblowej również pozostawia dużo do życzenia. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i tu warto się zastanowić, gdyż producentów mebli na wymiar jest dużo, zatem może się okazać, że dopłacając naprawdę niewiele otrzymamy idealną kuchnię.

Zabudowanie sprzętu AGD

Wybierając meble na wymiar można bez problemu zabudować cały sprzęt AGD. Nie tylko standardowo lodówkę, pralkę czy zmywarkę. Można stworzyć specjalną szafkę z harmonijkowymi drzwiami, w której schowamy ekspres i cały kawowy zestaw. Takich możliwości jest wiele więcej. Wygląd tych urządzeń często zakłóca spójność estetyczną kuchni. Umieszczając je wszystkie w zabudowie kuchennej dostajemy w zamian lekkość, czystość linii i ujmujący minimalizm wnętrza. Poza tym, czym więcej schowanego sprzętu, tym mniej zmagań z kurzem, który na nich osiada.

Wysoka jakość mebli

Kuchnie na wymiar cieszą się dobrą sławą. Nie bez powodu. Gdy producent wykonuje nam zabudowę kuchenną na wymiar bierze pod uwagę nie tylko wielkość powierzchni, ale przede wszystkim zastosowanie i celowość danych szafek czy szuflad. Decyduje się wówczas na przykład o maksymalnym obciążeniu danej szuflady, od tego później zależą zastosowane prowadnice, a w efekcie ich trwałość i właśnie bezawaryjność.

Nowoczesne kuchnie na wymiarKuchnia na wymiar to estetyka na miarę naszych potrzeb. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dobrany pod nas. Meble kuchenne na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy wybrać szerszy blat, co pozwala nam uzyskać głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać perfekcyjnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można uzyskać spójność całego domu czy mieszkania.

Warto więc decydując się na meble na wymiar zwrócić uwagę na wiele czynników. Jest to co prawda więcej zachodu, ale są to przede wszystkim dużo większe możliwości. Wybór producentów kuchni jest obecnie bardzo duży, spokojnie więc można spotkać kogoś kto zrobi nam kuchnię na wymiar w satysfakcjonującej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here