Odciski. Jak zapobiegać ich powstawaniu

0
326
Odciski. Jak zapobiegać ich powstawaniu

Nieładnie wyglądające zgrubienia często powodują bolesność i dyskomfort. Pozbycie się ich nie musi wiązać się z wizytą u podologa. Można usunąć je samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić i jak uniknąć ich pojawienia się w przyszłości.

Skąd biorą się odciski?

Odciski mogą pojawić się u osób w każdym wieku. Ich przyczyną najczęściej jest nieodpowiednio dobrane obuwie, powodujące ciasnotę i ucisk stopy. Często pojawiają się w wyniku noszenia butów na obcasie, ale także za dużego obuwia, umożliwiającego ruch stopy w jego wnętrzu podczas chodzenia. Czynnikiem sprzyjającym powstawanie odcisków są też buty ze zbyt cienką podeszwą, narażającą stopę na odczuwanie nierówności podłoża, a także noszenie butów na bose stopy bez skarpetek, zwłaszcza jeśli nie są to sandały. Najczęściej na odciski narażone są osoby otyłe oraz mające pracę w pozycji stojącej. 

Sposób na odciski – to proste!

W porę zauważone odciski można usunąć samodzielnie, bez konieczności korzystania z pomocy specjalisty. Sposobem domowym jest zmiękczanie skóry poprzez moczenie stóp w wodzie z mydłem i usuwanie zgrubiałej skóry delikatnym pumeksem. Jeszcze skuteczniejsze jest zastosowanie domowych zabiegów na stopy, jak skarpetki złuszczające. To sposób na odciski, który jest łatwy do przeprowadzenia i przynosi spektakularne efekty dzięki zmiękczeniu i usunięciu wierzchniej warstwy naskórka. Takie kosmetyki zawierają naturalne kwasy owocowe oraz ekstrakty, umożliwiając pozbycie się problemu i przywrócenie stopom pięknego wyglądu dzięki nawilżeniu i zmiękczeniu skóry.

Żegnajcie odciski na zawsze!

Odciski są problemem nawracającym, jeśli nie zadbasz odpowiednio o swoje stopy. Nawet jeśli masz pracę stojącą, możesz zapobiec ich powstawaniu. Kluczowe jest odpowiednie obuwie, które nie powoduje ściskania i ugniatania stopy. Powinno mieć ono odpowiedni rozmiar – być nie za małe, ale też nie za duże. Ważna jest także profilaktyka związana z pielęgnacją. I tu znowu warto wrócić do wspomnianego już zabiegu stosowania skarpetek złuszczających, co pozwoli zadbać o regularnie złuszczanie martwego naskórka. To najlepszy sposób na odciski – działanie profilaktyczne, zapobiegające ich pojawianiu się.

Zadbaj o swoje stopy i przywróć sobie komfort chodzenia bez bolesnych odcisków! Zapobiegaj też ich powstawaniu, stosując regularnie zabiegi złuszczające. Dzięki temu pozbędziesz się dyskomfortu, a Twoje stopy będą zawsze piękne i gładkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj