Pompa membranowa do AdBlue

0
405
Pompa membranowa do AdBlue

Firmy dysponujące flotą samochodową w której dominują silniki Diesla z pewnością spotkały się już z pojęciem AdBlue. Czym właściwie jest ten dodatek do oleju napędowego? Jak działa? Dlaczego tak ważna w całym układzie tankowania jest pompa Adblue?

AdBlue – co to jest?

Zanim zajmiemy się budową, działaniem i przeznaczeniem pompy do Adblue powinniśmy w pierwszej kolejności zastanowić się, czym właściwie jest AdBlue. Przede wszystkim warto podkreślić, że jest to specjalny dodatek, który dodaje się do ropy zasilającej silniki Diesla. Wtrysk diesla zaczął być powszechnie stosowany w samochodach zasilanych ropą po wprowadzeniu rygorystycznej normy Euro 6. Ma to związek z ekologią. Po prostu bez dodatku AdBlue w ropie niektóre samochody nie były w stanie przejść pozytywnie testów na emisję szkodliwych substancji. Warto podkreślić, że AdBlue znajduje zastosowanie zarówno w samochodach osobowych, jak i dostawczych, a także ciężarowych.

Czym tak właściwie jest AdBlue pod względem chemicznym? To roztwór mocznika o stężeniu 32,5%. Warto pamiętać, że zwykle wlew AdBlue możemy zlokalizować w pobliżu wlewu paliwa.

Zasady działania Adblue

Zastanówmy się, jak właściwie działa AdBlue. Przede wszystkim w wyniku dosyć wysokiej temperatury z mocznika uwalniany jest amoniak. Ta substancja z kolei reaguje z tlenkiem azotu. Ten proces chemiczny pozwala na zamianę wielu szkodliwych związków w lotny azot, a także parę wodną.

Pompa AdBlue

W wielu przedsiębiorstwach, czy też gospodarstwach rolnych, do przepompowywania Adblue ze zbiornika do zbiornika używa się specjalnych układów tankowania. Najważniejszym elementem takiego układu tankowania jest AdBlue pompa.
Membranowa pompa AdBlue jest przeznaczona do przepompowywania cieczy, w tym wody. Została wyposażona w silnik elektryczny zasilany napięciem o mocy 230V bez żadnych uszczelnień dynamicznych.

Jeżeli chodzi o korpus, wirnik oraz koła zębate opisywanej pompy zostały one wykonane ze specjalnych technopolimerów. Dzięki temu płyny można transportować bezpiecznie niezależnie od warunków pracy. Membranowa pompa AdBlue znajduje więc zastosowanie na przykład w przemyśle transportowym, w rolnictwie, a także w przemyśle budowlanym. Stosuje się je do przepompowywania cieczy ze zbiorników dwupłaszczowych, beczek oraz innego rodzaju pojemników do maszyn budowlanych, rolniczych lub wszelkich pojazdów. Tankowanie AdBlue jest procesem całkowicie bezpiecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here