Poznaj lepiej Władysławowo – noclegi i apartamenty nad morzem dla każdego!

0
282
Apartamenty Władysławowo – widok na port i plażę we Władysławowie nocą z lotu ptaka

Wiele osób, które planują noclegi nad morzem, rozważa Władysławowo. Nic dziwnego – w końcu to jeden z najpopularniejszych nadmorskich kurortów w naszym kraju. Wpływa na to wiele aspektów – począwszy od pięknych, ciągnących się kilometrami plaż, przez liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci, aż po komfortowe apartamenty. Władysławowo można z powodzeniem odwiedzić zarówno w sezonie wiosenno-letnim, jak i w pozostałych miesiącach. Zawsze znajdziesz tam sposoby na ciekawe spędzenie czasu!

Władysławowo – blisko morza i z bogatą historią

Władysławowo to niewielkie miasto, liczące nieco ponad 10 tys. mieszkańców, ale o bardzo ciekawej historii i atrakcyjnej lokalizacji. Otóż położone jest w powiecie puckim, tuż nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką, u nasady Mierzei Helskiej, przez co jest najbardziej wysuniętym na północ miastem Polski. Jeśli chodzi o historię, to Władysławowo od XIV wieku pozostawało pod zarządem Krzyżaków.

Dzisiejsze miasto powstało z wielu niedużych osad, które pojawiały się na tym terenie już w XVII-XVIII wieku. W latach 20. XX wieku we Władysławowie założono osiedle letniskowe – zaczęto tam oferować noclegi nad morzem i inne atrakcje dla szukających wypoczynku ludzi z całego kraju. Nieco później w miejscowości zbudowano port, a to bardzo przyspieszyło rozwój infrastrukturalny i gospodarczy Władysławowa.

Władysławowo – noclegi blisko morza i pięknych plaż

Ze względu na relatywnie niewielką powierzchnię miasta osoby chcące wynająć na weekend lub dłuższy urlop apartamenty Władysławowo bez problemu znajdą takie zlokalizowane naprawdę blisko morza. W granicach miasta ciągną się bowiem aż 23 kilometry plaż, które zachwycają swoją różnorodnością – począwszy od kamienistych plaż przylądka Rozewie aż po plaże wzmocnione palami na półwyspie. We Władysławowie zorganizowano aż pięć kąpielisk. W sezonie wakacyjnym znaleźć tam można dmuchane konstrukcje dla dzieci, zjeżdżalnie wodne i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Odbywają się tam też turnieje siatkówki plażowej, koncerty i występy artystyczne.

Oczywiście plaże i kąpieliska to nie jedyne typowo nadmorskie atrakcje, jakie oferuje Władysławowo – apartamenty przy plaży wynająć można również niedaleko tamtejszego portu. Jego zachodni falochron pełni funkcję mola i jest bardzo popularnym miejscem spacerów. W porcie cumują statki, którymi można wybrać się w rejs turystyczny po Bałtyku. Nie można też jednak zapominać, że cały czas jest on ważnym punktem gospodarczym – to jeden z największych w Polsce portów pod względem ilości wyładowywanych i przetwarzanych ryb.

Apartament nad morzem Władysławowo – niedaleko miejskich atrakcji

Nocowanie Władysławowo zorganizować można sobie również niedaleko najbardziej znanych turystycznych atrakcji tego miasta, do których zaliczają się m.in. Aleja Gwiazd Sportu oraz Muzeum Figur Woskowych. Aleja Gwiazd Sportu we Władysławowie powstała w 2000 r. Od tego czasu co roku odsłaniane tam są kolejne mosiężne gwiazdy upamiętniające znanych sportowców, m.in. Irenę Szewińską, Huberta Wagnera, Kazimierza Deynę, Jerzego Kuleja czy Roberta Korzeniowskiego. Zazwyczaj odsłonięcie gwiazd połączone jest z imprezami towarzyszącymi, np. pokazami sztucznych ogni czy turniejami piłkarskimi. Bardzo blisko do Alei Gwiazd Spotu jest z apartamentów Maloves, położonych przy ul. Hryniewieckiego.

Inne komfortowe apartamenty WładysławowoNa Klifie (Chłapowo) – zlokalizowane są z kolei niedaleko Muzeum Figur Woskowych. To pełne atrakcji miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Znaleźć tam można do złudzenia przypominające żywe osoby figury woskowe m.in. Johnny’ego Deppa jako kapitana Jacka Sparrowa z filmu „Piraci z Karaibów”, Bruce’a Willisa jako Johna McLane’a ze „Szklanej pułapki”, księcia Williama i księżną Kate, Davida Beckhama, Lionela Messiego oraz Cristiana Ronaldo.

Noclegi Władysławowo – apartamenty nad morzem, blisko Ocean Parku i motylarni

Apartamenty nad morzem we Władysławowie są również świetną bazą wypadową do tego, by odwiedzić inne atrakcje miasta, takie jak Ocean Park oraz motylarnia. Ocean Park to wyjątkowe miejsce, w którym zwiedzający czują się tak, jakby chodzili po dnie oceanu. Otacza ich ogromna morska ekspozycja, uwzględniająca m.in. wieloryby, delfiny, orki, rekiny i ponad 40 innych morskich zwierząt, z zachowaniem ich naturalnych rozmiarów.

W porcie we Władysławowie znajduje się z kolei słynna motylarnia – zupełnie swobodnie wśród bujnej roślinności lata tam kilkadziesiąt gatunków kolorowych motyli. Bardzo często siadają one na ramionach czy głowach zwiedzających, co zwłaszcza dla dzieci jest wyjątkowym przeżyciem.

Istnieje naprawdę wiele powodów, by odwiedzić Władysławowo – noclegi blisko morza, piękne plaże, port, bujna przyroda, mnóstwo ciekawych miejsc do zwiedzenia. Warto zaplanować tam krótki weekendowy wypad albo dłuższy urlop.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here