Prawidłowe chlorowanie wody w basenie

0
236
Prawidłowe chlorowanie wody w basenie

Jak skutecznie zadbać o jakość wody w basenie? Kiedy stosować tabletki chlorowe Bayrol? Dowiedz się, jak prawidłowo przeprowadzić chlorowanie szokowe.

Tabletki chlorowe do dezynfekcji wody

Tabletki z chlorem to popularny sposób na utrzymanie basenów w czystości i bezpieczeństwie. Są łatwe w użyciu i zapewniają niedrogi sposób na utrzymanie higienicznej czystości basenu. Aby tabletki z chlorem były skuteczne, należy je umieścić w wodzie w basenie, zanim zostanie ona zanieczyszczona bakteriami, glonami lub innymi zanieczyszczeniami. Tabletka z chlorem uwolni gazowy chlor do wody i zabije wszelkie szkodliwe organizmy, które mogły dostać się do wody. Istnieją dwa rodzaje tabletek chloru: wolno uwalniające się lub szybko uwalniające. Tabletki z chlorem o powolnym uwalnianiu rozpuszczają się z czasem, podczas gdy chlor o szybkim uwalnianiu uwalnia cały chlor na raz.

Tabletki chlorowe Bayrol

Kilogramowe opakowanie Chloriklar Bayrol zawiera niewielkie tabletki chlorowe z efektem musującym do szybkiego, szokowego chlorowania wody w basenie. To środek, który służy do szokowego chlorowania wody w basenie. W kontakcie z wodą, tabletki delikatnie musują i od razu zaczynają uwalniać chlor. Skutecznie niszczy on bakterie, wirusy oraz inne mikroorganizmy. Preparat posiada obojętny odczyn pH, ponieważ nie zawiera w swoim składzie wapnia. Produkt może być używany jako wspomaganie regularnego chlorowania wody, jeśli zależy nam na silnym działaniu dezynfekcyjnym. Świetnie nadaje się do uzdatniania wody po zakończeniu codziennej eksploatacji basenu.

Stosowanie tabletek chlorowych do basenu

Chlor w tabletkach Bayrol Chloriklar najlepiej jest dozować poprzez skimmer zapewniając ciągłą pracę pompy obiegowej. Chlor z rozpuszczonej tabletki w krótkim czasie dotrze do filtra i wróci z powrotem do basenu. Gwałtownie zmniejszy się zmętnienie wody w basenie, ponieważ chlor powoduje szybki rozkład zanieczyszczeń. Uwolni się charakterystyczny zapach chloru, a złoże filtrujące oraz woda w basenie ulegną błyskawicznej dezynfekcji. Alternatywnie Chloriklar można dodawać do basenu poprzez pływającą bojkę dozującą. Z pewnością nie należy wrzucać tabletek chlorowych bezpośrednio do zbiornika. Zachodzi wtedy wysokie prawdopodobieństwo odbarwienia powierzchni.

Dozowanie tabletek – Bayrol Chloriklar

Przy pierwszym dozowaniu oraz cotygodniowych powtórkach należy zużyć 3 tabletki Chloriklaru na każde 10m3 wody w basenie. Jeśli woda jest szczególnie zmętniała, stosuje się 10 tabletek chlorowych na każde 10m3 wody. Przy widocznej obecności glonów stosuje się 10 tabletek Chloriklaru oraz 250 ml Desalginu na 10m3. To środek pomocniczy, który szybko likwiduje glony i nie tworzy osadów. Jeśli ustawimy wyższą temperaturę wody, a także przy burzach, intensywnej eksploatacji, śliskich osadach w basenie należy środek dozować częściej oraz w większych ilościach, aż do podwojenia normalnej dawki. Zalecane jest stosowanie tylko raz na dobę.

Bezpieczne chlorowanie wody w basenie

Systematyczne chlorowanie basenu pozwala utrzymać prawidłową czystość wody. Najlepiej gdy zawartość wolnego chloru jest stale utrzymywana na niskim poziomie, a raz w tygodniu wykonuje się chlorowanie szokowe. Stały, niski poziom chloru wolnego pozwala uchronić basen przed rozwojem bakterii, grzybów i glonów. Taki poziom utrzymasz dzięki tabletkom uwalniającym chlor powoli, np. Bayrol Chlorilong. Za to tabletki chlorowe Bayrol Chloriklar o dużej mocy działania stosuj raz w tygodniu, po zamknięciu basenu. Pamiętaj także o codziennej kontroli zawartości wolnego chloru w wodzie. Prawidłowy jest zakres od 0,3 do 0,6 mg/l. Przy chlorowaniu szokowym wartość ta może krótkotrwale wzrosnąć do 2 mg/l.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here