Slow life

0
355
Slow life

Slow life to bycie w harmonii, bez uganiania się, w ładzie z naturą i samym sobą. We bieżącym pędzie, gdzie osoby wiecznie czują się wymęczeni, markotni i naglą za czymś co nie ma dużej waloru, spowolnienie tempa niesie za sobą wiele korzyści. Coraz więcej osób przełącza klawisz „fast” na „slow”. multum z nich podkreśla, że po wdrożonych zmianach, czują się wolni, spełnieni i po prostu szczęśliwi. Przyjrzyjmy się z bliska bytowaniu w stylu slow life.

Telewizja, Internet – tylko w ważnych sprawach

Slow life nakazuje odciąć się od „używek” współczesnego świata. Telewizja, telefon czy sam Internet jest pochłaniaczem czasu, ale również terytorium, gdzie jesteśmy atakowani milionem nowinek, które zbytnio obarczają ludzki mózg. ogromna dawka negatywnych wiadomości obciąża nas psychiczne, więc zredukowanie ich wpływu staje się sposobem na radosne życie. Minimalizm jest kompatybilny z bytem slow life, dużo zbędnych przedmiotów tworzy nieład w naszym gospodarstwie i głowie. Ludzie bytujący w nurcie slow life typują przedmioty z naturalnych surowców. starają się, aby nie szkodzić naturze. posiłki którym się żywią jest jak najmniej przetworzone, a z pasją przygotowują sami, a nawet pieką chleb czy przygotowują domowe przetwory na zimę.

Czas dla siebie

Slow life to życie tu i teraz, to nastawienie na docanianie każdej chwili spędzonej na tym świecie. Takie osoby dążą do wyznaczonych pragnień, nie raczą się bzdurami i błahostkami, skupiają się na realizacji marzeń. Oprócz tego cenią momenty dla siebie i świadomie w tym uczestniczą, są dalecy od biernej codziennej rutyny. Relizują się w przysługach dla innych, wolontariat nie jest im obcy. dobrobyt w sensie materialnym jest dla nich nadaremne, nie dopatrują się sporej ważności w martwych rzeczach. Dostrzegają fantastyczność tego świata i doceniają każdy dzień – carpie diem. Nigdzie się nie śpieszą, poranna kawa staje się swoistym rytuałem. nieznana jest im praca w korporacji, która zawsze zajmuje większość doby. Bardzo niesustannie specjalizują się rozkręcaniem własnej własnego biznesu, która bardzo często jest ich ogromna pasją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here