Sportowa elegancja – wygodne outfity w tym sezonie

0
345
Sportowa elegancja - wygodne outfity w tym sezonie

Koszula to jeden z nieodłącznych elementów męskiej szafy. Wielu osobom koszule kojarzą się wyłącznie nienagannym, eleganckim ubiorem jak garnitur. Jednak trendy w modzie ulegają zmianom, i obecnie koszula bez problemu można stanowić element odmiennym stylizacji, utrzymanych w niego wygodniejszy, casulaowym wydaniu.

Mniej formalne kroje koszul

Koszula męska to obecnie bardzo wiele modeli, spośród których wiele postrzeganych jest jako te o mniej formalnym kroju. Stójka zamiast kołnierzyka czy nieco odmienne materiały z których są wykonane koszule – to bardzo często pierwsze elementy, które są widoczne na pierwszy rzut oka. Te mniej formalne modele można łączyć z dżinsami czy spodniami w stylu casual. Z racji tego że cechą przewodnią tego stylu jest przede wszystkim wygoda, koszule również muszą się nią odznaczać. Koszule w stylu casual produkuje się bardzo często z bawełny, lnu czy ich mieszanki, co daje ciekawe efekty wizualne. Niektóre połączenia materiałów sprawiają, że koszula wyglądała jakby była lekko pognieciona.

Ciekawe połączenie koszul z casualowymi ubraniami to przede wszystkim bardzo duża wygoda. Panowie mogą je nosić na bardzo wiele sposobów, można powiedzieć że ograniczają ich własne oczekiwania i poczucie estetyki.

Jak nosić koszule – mniej oficjalny styl

O tym, że koszule nie są postrzegane jako ciuch bardzo oficjalny decyduje nie tylko zestawienie ich z innymi ubraniami ale również sposób ich noszenia. Podwinięte rękawy czy nawet rozpięte górne guziki od koszuli nadają jej zupełnie innego charakteru. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom panów bardzo wiele firm modyfikuje niektóre modele koszul, aby były lepiej dopasowane do tego stylu. Koszule mogą mieć wewnątrz rękawów specjalne paski, umożliwiające odpowiednie podtrzymywanie podwiniętego rękawa. Stójka zastępuje kołnierzyk, jest o wiele mniejsza i dobrze układa się przy szyi. Często koszule męskie w stylu casualowym nie mają górnego guzika, aby zapewnić jeszcze lepszą wygodę ich noszenia.

Oczywiście jak chodzi o koszule sportowe czy casualowe ważne jest również to, jak wyglądają. Koszule z kolorowych, wzorzystych materiałów postrzegane są jako ubrania w znacznie mniej oficjalnym stylu. Dlatego też nie dziwi fakt, że często są zakładane do casualowych spodni czy tych w stylu sportowym. Ciekawą propozycją są koszule, zapinane jedynie do połowy. Założone samodzielnie łączą w sobie cechy koszuli i bluzki, jednak bez problemu można do nich założyć sportową marynarkę, aby uzyskać znacznie bardziej elegancki wygląd.

Ponadto gdy chodzi o koszule w mniej formalnym stylu, panowie zazwyczaj noszą je na gołe ciało, w przeciwieństwie do koszul bardziej formalnych, pod które zakłada się podkoszulki. To dla panów oznacza o wiele więcej wygody i komfort, zwłaszcza w cieplejsze dni. Pośród koszul w stylu sportowym można zauważyć wiele modeli z krótkim rękawem. Gdy mowa o koszulach na formalne okazje, krótki rękaw nie jest dopuszczalny. Wprawdzie zdarza się, że panowie zakładają takie koszule do garnituru, jednak takie połączenie nie powinno nastąpić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here