Sprzedaż mieszkań w Łodzi – czy warto kupić tu nieruchomość pod wynajem?

0
273
Sprzedaż mieszkań w Łodzi - czy warto kupić tu nieruchomość pod wynajem?

Zastanawiasz się nad zainwestowaniem większej gotówki? Pewnie bierzesz pod uwagę zakup obligacji skarbowych, akcji firm notowanych na giełdzie lub nieruchomości. O ile te dwa pierwsze sposoby zazwyczaj obarczone są większym albo mniejszym ryzykiem, o tyle w przypadku trzeciej opcji mówi się, że na mieszkaniu raczej się nie traci. Rzeczywiście tak jest? Czy opłaca się kupić lokal w Łodzi pod wynajem?

Łódź to jedno z polskich miast, które dynamicznie się rozwija. Z jednej strony kolejne firmy decydują się na budowanie swoich biur właśnie tutaj – dzięki temu zwiększa się liczba miejsc pracy i znacząco spada bezrobocie – z drugiej nie brakuje deweloperów chcących budować apartamentowce w Łodzi w różnych dzielnicach. Są tu centra handlowo-usługowe, placówki świadczące usługi związane z opieką zdrowotną oraz ośrodki kulturowe. Z roku na rok przybywa studentów, którzy korzystają z możliwości zdobycia wyższego wykształcenia m.in. na Uniwersytecie Łódzkim, Politechnice Łódzkiej, Uniwersytecie Medycznym, Akademii Medycznej czy na Akademii Sztuk Pięknych. Poza tym samo miasto dba o infrastrukturę, a zwłaszcza o komunikację, zaś właściciele odrestaurowują zabytkowe kamienice, wpływając na stronę wizualną. Mówi się, że rynek nieruchomości ma tutaj bardzo duży potencjał. Ludzie kupują zarówno mieszkania w stanie deweloperskim, jak i z rynku wtórnego.

Szukasz dewelopera, który ma mieszkania na sprzedaż nowe w Łodzi? Sprawdź inwestycję Nad Jasieniem: https://www.nadjasieniem.pl

Wynajem mieszkań w Łodzi

Jak wygląda sprzedaż mieszkań w Łodzi w praktyce? Najchętniej kupowane są lokale dwupokojowe mające od 40 do 50 metrów kwadratowych, bo takie można znaleźć w atrakcyjnych cenach za metr kwadratowy. Bardzo ważna dla nabywców jest lokalizacja – jak najbliżej centrum i głównych atrakcji albo z bardzo dobrym połączeniem komunikacją miejską, a jednocześnie w pobliżu sklepów, aptek oraz punktów usługowych. Część osób szukających nieruchomości stawia na mieszkanie z garażem, inni zwracają uwagę na bliskość terenów zielonych, szkół lub przedszkoli. To, jaką inwestycję wybierają, zależy od tego, czy chcą kupić lokale dla siebie, czy pod wynajem. A ten ostatni ma się w Łodzi bardzo dobrze. Można wręcz powiedzieć, że zainteresowanie na rynku jest tak duże, że oferty znikają w mgnieniu oka. Przez to coraz trudniej w ogóle znaleźć mieszkanie na wynajem, nie mówiąc już o niskiej cenie za miesiąc.

Warto czy nie warto?

Biorąc pod uwagę te wszystkie informacje, odpowiedź na pytanie, czy warto kupić w Łodzi mieszkanie w celach inwestycyjnych i poszukać kogoś, kto będzie w nim mieszkał przez pewien okres, wydaje się oczywista. Zwłaszcza, że ceny najmu ciągle rosną. Jeżeli dysponuje się gotówką, wynajem to po prostu czysty zysk. Szczególnie, gdy znajdzie się lokal na kameralnym osiedlu, z garażem lub parkingiem, w dobrej lokalizacji – wówczas można liczyć na to, że mieszkanie będzie się cieszyło dużym zainteresowaniem wśród szukających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj