Trasy rowerowe nad Jeziorem Czorsztyńskim. Propozycje dla wielbicieli jednośladów

0
162

Trasy rowerowe w okolicach malowniczego Jeziora Czorsztyńskiego to propozycja dla wszystkich miłośników jednośladów. Niezależnie od stopnia zaawansowania czy preferowanego rodzaju jazdy, każdy znajdzie tu atrakcje idealne dla siebie. Wśród oferowanych tras przede wszystkim warto zwrócić uwagę na te dostępne w Joy Ride Bike Park w Kluszkowcach, niezapomniane VELO Czorsztyn oraz liczne turystyczne trasy rowerowe w malowniczej okolicy jeziora.

Joy Ride Bike Park – różnorodność tras

Kluszkowce słyną z Joy Ride Bike Park, który oferuje aż cztery trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności dla wszystkich osób, które zdecydują się odwiedzić ośrodek narciarski w Pieninach latem. Obejmują one Green line dla początkujących, A-line dla początkujących i średniozaawansowanych, Free ride oraz Down Hill – obie dla średniozaawansowanych i zaawansowanych rowerzystów.

Wszystkie trasy zachwycają nie tylko doskonałym przygotowaniem, ale także pięknymi widokami na okolicę. Dzięki temu odwiedzający to miejsce będą mogli cieszyć się fantastycznymi ścieżkami i doskonałą zabawą, a nieco bardziej zaawansowani miłośnicy jednośladów – również odrobiną adrenaliny.

Turystyczne trasy rowerowe w okolicy jeziora

Trasy maratonu rowerowego dostępne są nie tylko podczas Festiwalu Joy Ride. W okolicach Kluszkowiec i pięknego jeziora znajduje się bowiem wiele malowniczych ścieżek i tras rowerowych, które zachęcają do zwiedzania tego malowniczego regionu Polski na siodełku jednośladu.

Warto wypróbować trasy rowerowe nad Jeziorem Czorsztyńskim o różnym stopniu trudności – od łatwych, idealnych dla rodzin z dziećmi, po wymagające trasy dla doświadczonych rowerzystów. W Kluszkowcach czeka również na turystów wypożyczalnia rowerów, dzięki której można wybrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb.

VELO Czorsztyn – atrakcje i piękne widoki

Blisko Kluszkowiec przebiega popularna trasa VELO Czorsztyn, która cieszy się ogromnym uznaniem wśród miłośników rowerowych wycieczek. Jest to jedna z najpiękniejszych i najbardziej unikatowych tras rowerowych w Polsce znajdująca się w pobliżu zamków w Niedzicy i Czorsztynie. Aby przebyć całą trasę VELO Czorsztyn, trzeba skorzystać z transportu wodnego, co sprawia, że jest to idealna propozycja dla fanów jazdy rowerowej oraz spływu łódką czy statkiem.

Na trasie można podziwiać także unikalne zabytki, takie jak kościółek w Dębnie wpisany na listę UNESCO. Jak widzisz, Jezioro Czorsztyńskie i jego okolice to nie tylko miejsce dla pasjonatów sportów ekstremalnych oraz górskich wędrówek. To również raj dla miłośników rowerowych przygód, którzy mogą tu cieszyć się pięknymi krajobrazami oraz bogactwem atrakcji turystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj