Umywalka wpuszczana – piękny element nowej łazienki

0
172
Umywalka wpuszczana - piękny element nowej łazienki

Umywalka wpuszczana to rodzaj umywalki stosowanej w kuchniach lub łazienkach, która jest montowana w sposób zlicowany z blatem. Jest to popularny rodzaj armatury, wybierany zarówno do mieszkalnych, jak i biurowych instalacji, który idealnie nadaje się do małych łazienek.

Rodzaje umywalek wpuszczanych

Istnieją dwa główne typy umywalek wpuszczanych: montowane w blat na różnej wysokości, a także podblatowe, czyli umieszczane pod blatem. Różnica pomiędzy tymi typami polega na systemach mocowania oraz wysokości umywalki wystającej z blatu. Są także wpuszczane umywalki meblowe i wiszące. Umywalki wpuszczane mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak: stal nierdzewna, porcelana, odporne na uderzenia tworzywa sztuczne lub kompozyty żywiczne. Te produkty mogą być wyposażone w takie elementy, jak punkty mocowania baterii i mydelniczki. Nowoczesna umywalka wpuszczana może być ponadto owalna, kwadratowa, prostokątna, a także o nietypowym kształcie, wykonana na indywidualne zamówienie. 

Kiedy sprawdzi się umywalka wpuszczana?

Jeśli poszukujesz umywalki, która będzie posiadać większą powierzchnię do postawienia kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych, ten model jest dla Ciebie idealny. Możesz zamontować półki pod blatem lub pozostawić wolne miejsce, by wstawić tam np. kosz na brudne ubrania. Taka umywalka jest otoczona blatem, co chroni podłogę przed zachlapaniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli w łazience znajduje się drewniana podłoga. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób z ograniczonym budżetem, ponieważ ceny takich umywalek są przystępne, a wybór jest duży. Te umywalki pasują do każdej łazienki, bez względu na styl, w jakim jest urządzona – od nowoczesnego po high-tech. Kluczowe jest dopasowanie umywalki i blatu do ogólnego stylu łazienki.

Umywalki wpuszczane są atrakcyjną i elegancką instalacją, która daje praktyczne korzyści, gdyż w takich systemach brak punktów zaczepienia na powierzchni blatu, w których mógłby gromadzić się brud i woda. 

Jaka wpuszczana umywalka będzie najlepsza do małej łazienki?

Do małej łazienki znacznie lepiej wybrać umywalkę wpuszczaną niż na przykład model osadzony na nóżce. Blat wygląda wtedy lekko i nie przytłoczy pomieszczenia, ułatwia życie, ponieważ można na nim wygodnie ustawić wiele potrzebnych na co dzień rzeczy. Dzięki blatowi unikniemy zagracania niewielkiej powierzchni szafkami łazienkowymi. Kosmetyki pielęgnacyjne i do makijażu oraz przybory kosmetyczne można wówczas ułożyć na:

  • blacie;
  • kosz na pranie lub półkę pod nim; 
  • wieszaki na ręczniki przyczepić na ścianie. 

W taki sposób można przygotować lekką, elegancką i bardzo funkcjonalną przestrzeń nawet na bardzo małym metrażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here