Urlop poza sezonem. Czy warto się wybrać do SPA nad morzem?

0
268
Urlop poza sezonem. Czy warto się wybrać do SPA nad morzem?

Wycieczka nad morze w miesiącach jesiennych czy zimowych na pewno nie oznacza pięknej, naturalnej opalenizny, spacerów po ciepłym piasku i wygrzewania się w promieniach słonecznych. Na szczęście istnieje wiele powodów, aby odwiedzić… SPA nad morzem! Szczególnie poza sezonem, i to nawet podczas mroźnej zimy. Jeśli jesteś ciekawy jakie to powody — czytaj dalej!

Plaża (prawie) na wyłączność!

Chociaż mało prawdopodobne jest, żebyś, nawet poza sezonem, był jedynym plażowiczem, to bez wątpienia zimne powietrze nie przyciąga na plażę takich tłumów, jak ciepło letniego słońca. Wybierając się zatem nad Bałtyk jesienią lub zimą, z całą pewnością nie będziesz miał problemów ze znalezieniem skrawka plaży dla siebie – i to bez otaczających Cię za wszystkich stron parawanów. Spacer w takich okolicznościach również może okazać się o wiele przyjemniejszy i… Bezpieczniejszy. Nie będziesz się musiał obawiać potknięcia o ręcznik czy parasol, nadepnięcia na zakopane w piasku grabki lub wiaderko, ani zderzenia z biegnącym dzieckiem lub podchmieloną młodzieżą.

Dla miłośników natury pusta plaża jest również doskonałym miejscem do podglądania dzikiej przyrody, tym bardziej że jesienią wiele gatunków ptaków zatrzymuje się podczas migracji na odpoczynek przy nadmorskich plażach.

Puste plaże są również idealnym miejscem na aktywne spędzanie wolnego czasu. Podczas gdy wiele letnich sportów i aktywności wodnych kończy się po sierpniu, miesiące jesienne i zimowe zapewniają doskonałą okazję do odkrywania szlaków pieszych i rowerowych oraz uprawiania sportów innych niż wodne. Jeśli dodatkowo na miejsce swojego wypoczynku wybierzesz SPA blisko morza, po zdrowej aktywności na świeżym powietrzu będziesz mógł w pełni zrelaksować się i dać odpocząć zmęczonym mięśniom.

SPA dla dwojga nad morzem — idealny pomysł na romantyczny weekend

Chyba nie ma bardziej romantycznego widoku niż zachód słońca nad morzem. Nikogo więc nie dziwi, że SPA dla nowożeńców nad morzem jest często pierwszym wyborem, jeśli chodzi o miejsce spędzenia podróży poślubnej.

Głównym powodem, dla którego pary wybierają się na miesiąc miodowy, jest nadzieja na spędzenie czasu tylko we dwoje. Poza sezonem SPA hotele nad morzem nie są po brzegi wypełnione turystami, zatem stanowią doskonałe miejsce wypoczynku dla nowo zaślubionej pary, pragnącej prywatności. Jeśli wybierzesz się ze swoją drugą połówką do hotelu takiego jak np. https://baginscyspa.com.pl/spa jesienią lub zimą, możesz mieć pewność, że nic nie zakłóci Wam romantycznych spacerów w towarzystwie zachodzącego słońca i morskich fal uderzających o brzeg.

Nadmorskie powietrze – na zdrowie

Jeszcze kilka dekad temu lekarze mieli w zwyczaju przepisywać „wdychanie morskiego powietrza” jako lekarstwo nawet na poważne schorzenia dróg oddechowych, takie, jak np. gruźlica. Mieli w tym sporo racji, ponieważ morskie powietrze naładowane jest jonami ujemnymi, które nie tylko przyspieszają zdolność wchłaniania tlenu, ale także naturalnie zwiększają poziom serotoniny – kluczowego hormonu, który stabilizuje nastrój i dobre samopoczucie. Oczyszczają również powietrze z alergenów, takich jak pyłki, zarodniki pleśni, bakterie i wirusy. Dlatego głęboki oddech podczas spaceru po plaży jest tak przyjemny i od razu sprawia, że czujesz się lepiej.

Późną jesienią i zimą w nadmorskim powietrzu unosi się również więcej jodu, który jest niezbędny do prawidłowej pracy tarczycy i ma pozytywny wpływ na odporność. Pomyśl sam… Haust zdrowia prosto od natury, SPA i odnowa biologiczna, wszystko to razem tworzy doskonały przepis na regenerację Twojego organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here