Używana osobówka z salonu – czy warto?

0
272
Używana osobówka z salonu – czy warto?

Używane samochody osobowe Polacy zazwyczaj kupują od osób prywatnych. Warto jednak pamiętać o tym, że w auto z drugiej ręki można też zaopatrzyć się w salonie. Jest to rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Używane auto z salonu – sprawdzony stan techniczny

Jak podkreślają klienci salonu Autoplaza, jednym z kluczowych powodów przemawiających na korzyść zakupu używanego auta z salonu jest to, ze wystawiane tam na sprzedaż samochody z drugiej ręki są dokładnie sprawdzane pod kątem prawnym oraz technicznym. Bardzo często są to poleasingowe pojazdy, które były serwisowane wyłącznie w autoryzowanych serwisach. Mają w pełni udokumentowaną historię serwisową i wiadomo, skąd konkretnie pochodzą. Co prawda za auto z salonu trzeba zapłacić więcej niż w przypadku pojazdu od osoby prywatnej, ale nabywca ma gwarancję, że kupuje pewniaka i że nie będzie musiał inwestować w naprawy.

Używane auto z salonu – duży wybór samochodów osobowych

Osoby odwiedzające salony w celu nabycia używanego auta osobowego mają duży wybór, jeśli chodzi o marki i modele – od tradycyjnych, klasycznych osobówek po nowoczesne pojazdy takie jak np. Ford Fiesta Active utrzymany w stylu crossovera. Plus tego jest taki, że w jednym miejscu można obejrzeć wiele samochodów – bez konieczności umawiania się na spotkania z różnymi sprzedawcami. Niekiedy w celu obejrzenia samochodu trzeba pokonać duże odległości, co generuje dodatkowe koszty.

Używane auto z salonu – możliwość pozostawienia pojazdu w rozliczeniu

Kolejną ważnym powodem, dla którego opłaca się kupić używane auto w salonie, jest możliwość pozostawienia samochodu w rozliczeniu. Przy zakupie od osoby prywatnej taka opcja nie wchodzi w rachubę. Daje to też możliwość negocjowania ceny, aczkolwiek wycena auta jest przeprowadzana przez profesjonalistów.

Używane auto z salonu – samochód z gwarancją

 Używany samochód można kupić w salonie w pakiecie z gwarancją. Do wyboru są różne opcje w tym zakresie. Zwykle umowa gwarancyjna obowiązuje przez okres od 3. do 12. miesięcy.

https://www.autoplaza.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here