Zastosowanie olejków eterycznych w produkcji kosmetyków

0
311
Zastosowanie olejków eterycznych w produkcji kosmetyków

Do pielęgnacji skóry oraz ciała wykorzystuje się kosmetyki. Mogą one przybrać różną formę. Jednym z podstawowych elementów dobory tego produktu jest jego zapach. W tym celu wykorzystuje się olejki eteryczne, które nadają indywidualny zapach każdej substancji. Należy jednak uważać z ich ilością, ponieważ zbyt intensywna woń spowoduje, że klient nie zdecyduje się na wybór konkretnego kosmetyku.

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to substancje, które nadają produktowi konkretny zapach. Można je wydobyć w sposób naturalny lub w laboratorium. Te pierwsze wydobywa się z różnych roślin i owoców, dzięki czemu mają one naturalną woń danej rośliny. Jednak w przypadku cytrusów, robi się to za pomocą wyciskania. Olejki eteryczne uzyskiwane nienaturalnie wytwarzane są poprzez między innymi nawadnianie tłuszczów.

Substancje te można stosować na kilka sposobów. Pierwszy z nich, to nałożenie ich bezpośrednio na skórę, gdzie są jednym ze składników maści, kremów czy żeli. Inną metodą na ich użycie to inhalacja lub poprzez aromaterapię. Wysoce niewskazane jest ich bezpośrednie aplikowanie doustne, ponieważ niesie to za sobą różne konsekwencje zdrowotne.

Gdzie stosuje się olejki eteryczne?

Olejki eteryczne można stosować na szereg sposobów. Najpopularniejszym ich wykorzystaniem jest aromaterapia. Polega to na dodaniu kilku kropel substancji do pojemnika z wodą. Podgrzana woda zacznie parować, dzięki czemu do otoczenia zacznie wydobywać zapach o określonym wariancie.

Często też, wykonuje się masaże z wykorzystaniem olejków eterycznych. Podczas tego zabiegu, kiedy następuje kontakt substancji ze skórą, następuje wchłanianie tego środka do krwioobiegu. Innym sposobem jest również kąpiel w wannie, gdzie do wody w wannie aplikuje się kilka kropel olejku eterycznego. Powstała para umożliwi relaks podobny do tego, który oferują w ośrodkach odnowy biologicznej SPA.

Gdzie kupić olejki eteryczne?

Istnieje wiele sklepów, które w swojej ofercie mają olejki eteryczne. Jednak tylko niektóre firmy, jak na przykład Naturalne Aromaty 2, są uzyskiwane bezpośrednio z roślin. W innych przedsiębiorstwach dostępne są sztuczne, w których wyczuwalny jest chemiczny zapach.

Naturalne aromaty można podzielić ze względu na to, skąd zostały uzyskane. Mogą być to olejki eteryczne o zapachu drzew liściastych lub iglastych. Popularne są także substancje pochodzące z owoców, w tym cytrusów. Dlatego też nawet najbardziej wyszukany klient, odnajdzie swój ulubiony zapach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here