Zawieszenie pneumatyczne – dlaczego to dobry wybór?

0
544
Zawieszenie pneumatyczne - dlaczego to dobry wybór?

Zawieszenie pneumatyczne do niedawna było charakterystyczne dla samochodów z wyższej półki. Od jakiegoś czasu jednak staje się standardem w samochodach typu kombi czy SUV. Jaka jest podstawowa różnica między zawieszeniem klasycznym a pneumatycznym?

https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/14-audi

Charakterystyka zawieszenia pneumatycznego

Główna różnica tkwi przede wszystkim w konstrukcji . Klasyczne zawieszenie zbudowane jest z prostych i dobrze znanych wszystkim podzespołów, takich jak sprężyna, wahacze i amortyzator, których zadaniem jest niwelowanie nierówności na jezdni i podniesienie komfortu jazdy . W zawieszeniach pneumatycznych do tych standardowych elementów dodano zespolony z amortyzatorem miech, który wypełniony sprężonym powietrzem pozwala na jeszcze lepsze niwelowanie wszelkich drgań i nierówności.. Nie dziwi zatem, że ten typ zawieszenia tak chętnie stosowany jest w SUVach, które przecież z założenia stworzone są do jazdy poza miastem.

https://shop.limak-airsuspension.pl/pl/

Kiedy zawieszenie pneumatyczne jest dobrym wyborem?

Pneumatyczny typ zawieszenie ma sporo zalet, w porównaniu do modelu tradycyjnego – to idealne rozwiązanie dla jazdy po bezdrożach, często wykorzystywane w samochodach do jazdy offroadowej, z pewnością zostanie docenione przez użytkowników samochodów poruszających się głównie po drogach gruntowych czy górskich . Jednak warto pamiętać o tym, że usterki w zawieszeniach pneumatycznych muszą być wykrywane i usuwane stosunkowo wcześnie , by uniknąć poważnych awarii zawieszenia i tego momentu, w którym niemożliwa już będzie jego regeneracja . Dlatego zawieszenia pneumatyczne należy sprawdzać co 30 tysięcy kilometrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj