Zioła BIO

0
756
Zioła BIO

Świeże zioła to dodatek, który poprawia smak i wygląd każdej potrawy. Ich aromat jest nieporównywalny z suszonymi odpowiednikami. Nawet w małym mieszkaniu przy odrobinie chęci każdy jest w stanie wygospodarować miejsce na kilka doniczek z ziołami. Najlepszym wyborem będą te oznaczone jako BIO, dzięki czemu można mieć pewność, że są z upraw ekologicznych, uprawiane bez pestycydów i sztucznych nawozów.

Dlaczego warto wybierać zioła BIO?

W dzisiejszych czasach wszyscy coraz bardziej zwracają uwagę na zdrowy styl życia i odżywania. Warto o tym pomyśleć w szczególności wybierając świeże zioła do swojej kuchni. W ten sposób zapewniamy sobie i swojej rodzinie pełną smaku, a jednocześnie bezpieczną, zdrową żywność. Zioła BIO charakteryzują się wysoką jakością. Nasiona, z których są uprawiane są dokładnie wyselekcjonowane. Podłoże stosowane w doniczkach jest bezpieczne i dobrane specjalnie do potrzeb konkretnych odmian. Wszystko tworzone jest w zgodzie z ekologią i naturą. Walka z ewentualnymi szkodnikami prowadzona jest także w sposób sprzyjający środowisku – przy pomocy odpowiednich owadów.

Jakie zioła warto posiadać w swojej kuchni?

Zioła BIO to gwarancja podniesienia walorów smakowych każdego dania. Do kuchni polskiej najczęściej wykorzystuje się pietruszkę, koperek, szczypiorek. Dla wielbicieli kuchni włoskiej bardzo przydatna będzie bazylia i oregano. Kolendra to przyprawa, która sprawdzi się do dań meksykańskich i nie tylko. Przede wszystkim ważne jest to, by nie bać się eksperymentować. Świeże, pełne aromatu zioła mogą całkowicie odmienić smak tradycyjnych potraw. Dzięki zastosowaniu ziół można też skutecznie ograniczać spożycie soli, ponieważ im danie bardziej aromatyczne, tym mniej niezdrowej soli będziemy potrzebować. Poza przyprawami typowo kuchennymi warto też posiadać w swojej kuchni doniczki z miętą lub melisą. Te zioła są idealna do przygotowania zdrowych naparów pomagających w prawidłowej pracy żołądka lub naparów uspokajających i wyciszających.

Zioła doniczkowe można posiadać w swojej kuchni przez cały rok. Niestraszne są im mrozy czy gorsza pogoda. Warto skomponować swój ulubiony zestaw doniczek, które będą zdobić nasz blat, a jednocześnie dostarczać wartości odżywczych i aromatów na wyciągnięcie ręki. Zioła BIO są w 100% ekologiczne, a ich uprawa prowadzona jest w sposób zgodny z naturą. Dlatego wybierając je dbamy nie tylko o zdrowie swoje i swojej rodziny, ale też przyczyniamy się do zmniejszenia negatywnego oddziaływania upraw na naszą planetę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here