Zrób kurs montażu pomp ciepła

0
82
Zrób kurs montażu pomp ciepła

Kurs montażu pomp ciepła prowadzony jest przez inżynierów, objaśniających czym różnią się od siebie rodzaje pomp ciepła. Budowa jest istotna dla korzystania z OZE. Wyjaśniana jest też zasada działania pompy ciepła. Program szkolenia jest dostępny na stronie online organizatora.

Kurs montażu pomp ciepła – uprawnienia

Odnawialne źródła energii są niezwykle popularne w Polsce i w związku z tym jest zapotrzebowanie na wykwalifikowanych montażystów pomp ciepła. Popyt na montaż pompy ciepła wynika z realnych oszczędności na ogrzewaniu budynków oraz wody użytkowej. Warto ukończyć kurs montera pomp ciepła, ze względu na wysokie zarobki i stałą pracę.

Po ukończeniu szkolenia i pozytywnym zdaniu egzaminu kursant otrzymuje certyfikat potwierdzający umiejętności. Uprawnienia są warunkiem przystąpienia do pracy przy montażu pompy ciepła. Warto skorzystać z okazji i zdobyć licencję, by dołączyć do grona specjalistów w tej dziedzinie.

Właściwe umieszczenie pompy ciepła

Kurs montażu pompy ciepła daje szansę na osiąganie wysokich dochodów. Uczestnik poznaje rodzaje pomp ciepła i zasady działania każdego typu urządzenia. Aby po uruchomieniu pompy ciepła nie doszło do awarii, niezbędne jest prawidłowe podłączenie elektryczne. Bezpieczniki muszą być właściwie dobrane, ponieważ chronią systemy elektryczne przed przeciążeniem. Tylko osoba posiadająca uprawnienia G1 jest w stanie uniknąć pomyłek.

Wskutek błędu po uruchomieniu pompy ciepła, może dojść do przeciążenia sieci. Właściwy montaż pompy ciepła jest podstawą. Na szkoleniu dla montażystów pomp ciepła jest wyjaśniane również kaskadowe zabezpieczenia instalacji. Budowa urządzeń pozwala wybrać odpowiednie produkty dla danego obiektu. Kurs obejmuje również montaż części hydraulicznej. Budowa wymaga zwykle wykonania projektu.

Uruchomienie urządzenia a odpowietrzenie instalacji

Do montażu pompy ciepła niezbędne jest obliczeniowe obciążenie budynku, pozwalające określić zapotrzebowanie cieplne obiektu. Zajmuje się tym audytor energetyczny. Kurs – Katowice kończy się egzaminem, po którym uczestnik otrzymuje certyfikat, uprawniający do pracy oraz 30. dniową licencję na korzystanie z oprogramowania, wspomagające wykonywanie czynności. Na podstawie analiz specjalista dobiera urządzenia.

Właściwe zainstalowanie pompy ciepła ma kluczowe znaczenie dla uruchomienia urządzenia, natomiast odpowietrzanie wpływa na prawidłowe działanie systemów. Serwis pompy ciepła uzupełnia wodę w układzie oraz uruchamia tryb odpowietrzania. Po ukończeniu szkolenia montażu pompy ciepła kursant nabywa uprawnienia do serwisowania urządzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj