Zwrot za zakupy na karcie kredytowej — czym jest i na czym polega?

0
195

Karta kredytowa to instrument finansowy, który pozwoli Ci wygodnie i bezpieczenie realizować płatności: w sklepach stacjonarnych i internetowych, na stacjach benzynowych, w restauracjach i innych punktach usługowych. Dzięki karcie dodatkowe środki będą dla Ciebie dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu — będziesz mógł więc sięgnąć po nie zawsze wtedy, kiedy będą potrzeb-ne. Czym jest w praktyce i jak działa karta kredytowa?

Karta kredytowa — czym jest i jak działa?

Karta kredytowa jest specyficznym rodzajem kredytu bankowego. To, co różni ją od tradycyjnych kredytów gotówkowych to odmienna forma wypłaty środków. Sięgając po kartę kredytową, nie otrzymasz pieniędzy w formie przelewu na konto. Bank odda do Twojej dyspozycji plastikową kartę z określonym wcześniej odnawialnym limitem środków. Jego wartość będzie zależna przede wszystkim od Twojej zdolności kredytowej.
Przy pomocy karty kredytowej będziesz mógł płacić dokładnie tak samo, jak przy pomocy karty debetowej: w sklepach i punktach usługowych (także za granicą). Plastik posłuży Ci także do zakupu biletów lotniczych czy rezerwacji pokoju w hotelu.

4 najważniejsze zalety karty kredytowej

Korzystanie z karty kredytowej niesie za sobą szereg zalet. Oto 4 najważniejsze:

  • pieniądze dostępne na wyciągnięcie ręki. Dzięki karcie kredytowej nieprzewidziane wydatki nie będą już źródłem stresu. Dodatkowe środki będą dla Ciebie dostępne w dowolnym miejscu i czasie;
  • możliwość uniknięcia płatności odsetek. Czy wiesz, że kredyt na karcie kredytowej może być jednym z najtańszych na rynku, nawet w okresie rekordowo wysokich stóp procentowych? Jeśli spłacisz figurujące na wyciągu zadłużenie w trakcie okresu bezodsetkowego (w zależności od banku trwa on od 47 do 54 dni), bank nie naliczy odsetek;
  • Chargeback to użyteczna usługa, która ucieszy przede wszystkim osoby robiące zakupy przez internet. Dzięki niej bank zwróci Ci pieniądze, jeśli zapłaciłeś kartą, a sprzedawca nie wysłał produktu, produkt nie zgadza się z opisem, jest wadliwy lub uszkodzony, odesłałeś towar, ale nie otrzymałeś zwrotu środków lub gdy sprzedawca podwójnie obciążył Twoje konto;
  • zwrot części środków za zakupy realizowane kartą. Nie wszyscy wiedzą, że niektóre banki oferują korzystającym z karty kredytowej klientom atrakcyjne programy rabatowe oraz możliwość otrzymania zwrotu na zrealizowane przy pomocy karty zakupy. Jak działa taka usługa i jak z niej skorzystać?

Zwrot części środków za zakupy realizowane kartą — jak to działa i ile możesz zaoszczędzić?

W zależności od banku szczegóły zwrotu środków za zakupy realizowane kartą mogą znacząco się różnić. Aby precyzyjnie wyjaśnić, jak działa taka usługa, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim karta kredytowa Visa TurboKARTA dostępna w ofercie Santander Consumer Banku.

Sięgając po kartę kredytową Visa TurboKARTA, możesz otrzymać:

  • 5% zwrotu za płatności kartą w samodzielnych myjniach samochodowych;
  • 3% zwrotu za płatności kartą w restauracjach, a także pubach, kawiarniach i fast-foodach;
  • 1% zwrotu za płatności kartą za paliwo i inne zakupy na stacjach paliw.

Ile możesz zaoszczędzić?

Co miesiąc możesz dostać zwrot do 30 zł. Maksymalna kwota zwrotu w ciągu roku wynosi więc 360 zł. Choć wartości zwrotu nie są ogromne, jeśli regularnie korzystasz z usług myjni samochodowych, robisz zakupy na stacjach benzynowych i jadasz w restauracjach, wygenerujesz kilkaset złotych oszczędności niejako przy okazji, bez wysiłku i dodatkowych starań.

Korzystając z Visa TurboKARTY, dostaniesz także bezpłatny pakiet car assistance, który w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń na drodze okaże się nieocenionym wsparciem.

Jak otrzymać zwrot?

Aby otrzymać zwrot, musisz jedynie płacić kartą we wskazanych w regulaminie promocji punktach usługowych. Raz w miesiącu bank prześle na Twoją kartę kwotę zwrotu.

Opracowano na zlecenie partnera Santander Consumer Bank.

Źródło:
https://www.bankier.pl/smart/moneyback-na-czym-polega-uzyskaj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj