Rola regałów w logistyce magazynowej

0
331
Rola regałów w logistyce magazynowej

Twój magazyn jest pełny i nie masz już miejsca na przechowywanie produktów? Wchodzisz do niego i czujesz, że to chaotyczny i niezorganizowany koszmar? Obok brzęczą wózki widłowe, palety porozrzucane są na podłodze, a pracownicy starają się dowiedzieć, gdzie znajdują się zapasy? Czas poszukać systemu zarządzania magazynem, który zmaksymalizuje jego istniejącą przestrzeń, a w tym pomogą Ci funkcjonalne regały.

Rola regałów magazynowych

System regałów magazynowych umożliwia układanie towaru w poziomych rzędach na wielu poziomach. Pomaga to w lepszym zarządzaniu i wykorzystaniu przestrzeni magazynowej, a także w organizacji załadunku i usprawnieniu całej operacji.

Dlaczego więc logistyka magazynu jest tak ważna i jakie korzyści przynosi zagospodarowanie jej odpowiednimi meblami?

  • Zoptymalizowane przechowywanie – dzięki nim zyskuje się nowe miejsce do przechowywania, a tym samym w przypadku producentów umożliwia to zwiększenie produkcji. Można po prostu użyć wózków widłowych, aby dotrzeć do wysokich półek i składować na nich zapasy.
  • Bezpieczeństwo – regały magazynowe poprawiają i ułatwiają zarządzanie bezpieczeństwem zarówno produktów, jak i pracowników. Są konfigurowalne, a tym samym można je dostosować tak, aby spełniały określone normy środowiska pracy.
  • Szybki dostęp i wygoda – można je ustawić tak, aby sięganie po towary było proste.
  • Lepsze zarządzanie magazynem – przyczyniają się do zwiększenia wydajności pracowników.

Rodzaje regałów w magazynie

Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej to nie lada wyzwanie, dlatego ważne jest umiejętne dobranie regałów do danego pomieszczenia. Ich wybór zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę m.in.:

  • budżet przeznaczony na rozbudowę
  • powierzchnia podłogi do wykorzystania
  • możliwości adaptacyjne przestrzeni
  • dostęp wózka widłowego
  • spełnienie przepisów bezpieczeństwa.

W zależności od tego, co ma być przechowywane, dobrze jest także oszacować obciążenie, które będzie oddziaływać na strukturę mebla. Na rynku można wybierać spośród regałów metalowych, paletowych, półkowych oraz wysokiego składowania.

Sam ich montaż musi zostać zrealizowany przez wykwalifikowanych pracowników, bo tylko wtedy zyskuje się pewność, że konstrukcja będzie solidna i stabilna. Firma Orson, która zajmuje się składaniem, demontażem, serwisem i naprawami regałów metalowych na terenie całej Polski ma zarówno odpowiednie kompetencje, jak i wyposażenie do tego rodzaju prac.

Jeśli więc chcesz powiększyć przestrzeń magazynową, nie musisz stawiać nowego budynku. Masz inne możliwości: od prostych regałów po bardziej innowacyjne i złożone technologie oraz rozwiązania, które umożliwiają składowanie towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj